19 júl

14. Európske hry ľudí s transplantovaným srdcom a pľúcami

O tom, že človek po transplantácii môže viesť plnohodnotný a kvalitný život svedčia aj tieto Európske hry s dlhoročnou tradíciou, nakoľko sa v dňoch 27.júna – 1.júla tohto roku konalo už ich štrnáste pokračovanie. Že nešlo iba o „posedenie pri kávičke“, ale vážne športové zápolenie svedčia časy a jednotlivé výsledky zúčastnených, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani trénovaní športovci. Aj vďaka Občianskemu združeniu DAR ŽIVOTA mohla mať naša výprava konečne viac členov. Kým na posledných dvoch hrách doteraz našu krajinu reprezentoval len Ľuboš Michalov, tak tento rok sa k nemu pridali aj Boris Mandyčevský a Marcel Marinčák.

 Naše úspechy

Hoci platí staré známe heslo „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“, tak nám sa podarilo obsadiť aj niekoľko medailových pozícii. V tomto smere sa najviac darilo Marcelovi, keď vo svojej kategórii dokázal zvíťaziť v behu na 4km, v behu na 400m a v štvorhre tenisu obsadil 2. a v behu na 100m a dvojhre tenisu 3. miesto. Krôčik od medailového umiestnenia bol aj Boris, ktorý obsadil v behu na 100m krásne 4. miesto. Súťažili sme aj v bicyklovaní na 20km a vo vrhu guľou, no tam sme významnejšie úspechy nezaznamenali. Pyšní môžeme byť aj na Ľuboša, ktorý súťažil i so zranením, no pozoruhodnejší úspech dosiahol na diplomatickom poli, keď bol vybraný za zástupcu EHLTF v medzinárodných organizáciách.

 Prečo nezostať doma, ale ísť na hry

Zážitky. Áno sú to zážitky. Zážitky, na jeden skvelý týždeň. Prekrásne lesné prostredie, kde nám dobrú noc nedávali líšky, ale všade pobehujúce králiky. Na úžasné privítanie a nekonečný potlesk pri sprievodnom pochode centrom mesta. Na životný štýl tunajších ľudí. No a v neposlednom rade na možnosť stretnúť a porozprávať sa s ľuďmi z dvadsiatich rôznych krajín. Možnosť podeliť sa s nimi o svoje zážitky a skúsenosti, spoznať ich zvyky a kultúru.

Je úžasné aktívne sa zapojiť medzi ľudí, ktorí sa nevzdávajú, reprezentovať krajinu, zvíťaziť a hrdo zodvihnúť štátnu vlajku na hlavou, pozrieť len tak k oblohe a aj týmto spôsobom poďakovať – všetkým, aj tam hore.

OZ DAR ŽIVOTA ďakuje spoločnosti ATAK, výrobné družstvo Prešov,  spol. AUTO KELLY Slovakia s.r.o a Slovenskému atletickému zväzu, ktoré  darovali  športové  oblečenie pre našich  súťažiacich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.