14 aug

15. Európske športové hry ľudí s transplantovaným srdcom a pľúcami

20140712_151819Aj  tento rok  sa konali medzinárodné športové hry ľudí po transplantácii srdca a pľúc. Ich už neuveriteľné pätnáste pokračovanie pripadlo tento rok, po prvýkrát, pre baltickú krajinu, a to pre mesto Vilnius, v Litve. Naša výprava samozrejme nemohla chýbať, hoci tento rok bola v troška oklieštenej zostave, keď naše farby reprezentoval len Marcel Marinčák. Podobne ako aj po minulé roky, hlavným cieľom bolo demonštrovať schopnosti a sily, ktorými ľudia disponujú, i po tak závažnom a náročnom zákroku, akým je transplantácia. O tom, že to tak je, a že títo ľudia majú dostatok energie aj na rozdávanie, svedčia výkony a časy súťažiacich v jednotlivých kategóriách.

 

Vilnius – mesto hier

Mesto20140715_121027 privítalo športovcov z jednotlivých európskych krajín,  v celej svojej kráse a s výbornou organizáciou. Otvorenie hier začalo sprievodom všetkých zúčastnených, za doprovodu orchestra a ohromného potlesku okoloidúcich, historickým centrom mesta až k prezidentskému palácu, ktorý je situovaný pod úpätím hradnej hory, so symbolom mesta – Gediminasovou vežou. Celý priebeh hier, ako aj jednotlivé miesta, kde sa odohrávali  všetky športové disciplíny, možno hodnotiť  len v superlatívoch. Príjemné chvíle a čas strávený v tomto očarujúcom meste milých ľudí „narušil“ až záverečný gala večer, keď si každý uvedomil, že sa blíži záver.  Zostanú však pekné  spomienky  a potešia aj  myšlienky, že  o dva roky sa hry uskutočnia  opäť.  Za to, že i naša krajina mohla mať zastúpenie na týchto európskych  hrách,  patrí veľké poďakovanie občianskemu združeniu  DAR ŽIVOTA.

Športové úspechy

Marc20140712_191138el miluje šport od detstva. Športoval vždy pre radosť a láska k športu mu zostala aj po úspešne zvládnutej transplantácii srdca.

Po úspechoch a piatich získaných medailách v Holandskom Apeldoorne v roku 2012,  sa od neho očakávalo, že i tento rok sa mu podarí dosiahnuť najvyššie méty. A Marcel  naozaj nesklamal. Hneď  druhý deň hier sa mu podarilo získať zlatú medailu v stolnom tenise, keď na jeho rakete skončili postupne všetci hráči. Ďalší úspech, tentoraz strieborný, dosiahol v behu na 1500 metrov, kde jeho rýchlosť prekonal len rumunský reprezentant. Krôčik od medaile ho delil aj v  behu na 100 metrov, kde mu zaručený úspech prekazil nepríjemný pád.  Marcel tak zavŕšil svoje  účinkovanie na hrách ziskom dvoch medailí.

Je to krásny úspech, ku ktorému mu všetci blahoželáme.

20140714_115259(1)

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.