08 apr

„15 rokov v ústrety životu“

Názov fotovýstavy, ktorá bola otvorená v NUSCH, a.s. v Bratislave pri príležitosti 15. výročia 1. úspešnej transplantácie  v ére samostatnej SR a je venovaná 15 rokom transplantácie srdca.

Na výstave nájdete fotografiu zakladateľa Pracovnej skupiny transplantácie srdca prof. MUDr. Juraja Fabiána, ale aj tím, ktorý ako prvý transplantoval srdce prvému pacientovi. Ostatné fotografie zachytávajú pracovný život nemocnice počas minulosti až po súčasnosť. Zaujímavé sú fotografie z oddelení, kam sa bežný človek dostane „len“ ako pacient. Unikátne zábery priamo z operačného stola odhaľujú majstrovstvo „pánov kardiochirurgov“. Ale sú tu aj iné fotografie, nemenej zaujímavé, pretože činnosť každého pracoviska tejto nemocnice je mimoriadne dôležitá a na uzdravenie pacienta nevyhnutná. Pohľady na činnosť jednotlivých oddelení odkrýva tajomstvá za dverami, kde rozhodujú sekundy. Fotografické koláže zachytávajú  život ľudí, ktorí sa v tejto nemocnici druhýkrát narodili. Sú to pacienti, ktorým transplantácia srdca v tejto nemocnici zachránila život. Na jednotlivých kolážach sú zachytené momenty ich súkromného života, aktivity v rámci pacientskej organizácie a taktiež ich pohľad a radosť zo života zachytený vo fotografii.

Fotovýstava je umiestnená od 21. 3. 2013 do 20.4.2013 v priestoroch NUSCH a.s. Bratislava /a fotografie na našej stránke/.

Organizátorom výstavy je Občianske združenie DAR ŽIVOTA, kurátorom výstavy je náš kolega Juraj Stanovič.

Fotografie nám vyrobila spoločnosť FOTOLAB,

ktorá s našim združením už v minulosti spolupracovala. Pre ich ústretovosť, vysokú profesionalitu a kvalitu  sme si uvedenú spoločnosť vybrali opäť. Vďaka krásnym fotografiám má fotovýstava pozitívny ohlas.

Tieto krásne fotografie sú umiestnené na drevených stojanoch slovenského obchodníka s umeleckými potrebami www.umelecke-potreby.sk

Mgr. Vlasta Pagáčová, predseda OZ

Kto je CeWeColor

Akciová spoločnosť CeWe Color pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995 (do augusta 2006 pod názvom FOTOLAB Slovakia, a.s.) a  za  toto obdobie  získala vďaka  kvalite a  rýchlosti svojich služieb široký okruh zákazníkov, pre  ktorých  vyrába desiatky miliónov   fotografií ročne. Firma je dcérskou spoločnosťou nemeckého koncernu CeWe Color, najväčšieho nezávislého spracovateľa fotografií .
V Bratislave sa nachádza obchodné zastúpenie pre Slovensko. Okrem toho spoločnosť CeWe Color prevádzkuje na Slovensku 16 vlastných maloobchodných predajní pod značkou FOTOLAB a spolupracuje s viac ako 1000 zmluvnými partnermi.

Pozrite sa, aké krásne produkty ponúkajú FOTOLAB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.