19 mar

16 rokov transplantácie srdca

V noci z 20. na 21. marca 1998 bola vykonaná prvá úspešná transplantácia srdca na Slovensku. V tomto období si pripomíname 16. výročie tejto významnej udalosti. 

NÚSCh

Prvá úspešná transplantácia otvorila bránu tomuto modernému spôsobu liečby, na konci ktorej je návrat pacienta do života – plnohodnotného, živého a krásneho. Za 16 rokov podstúpilo transplantáciu srdca na Slovensku viac ako 220 pacientov. Za číslami sú ľudia a ich životné príbehy. V tých číslach sme aj my. Žijeme vďaka „našim darcom,“ ktorí nám zanechali najvzácnejší dar – svoje srdce a vďaka jeho úspešnej transplantácii žijeme ďalej. Sme vďační našim darcom, ich rodinám a všetkým tým, ktorí sa na transplantačnom procese podieľajú.

Ďakujeme všetkým lekárom, sestrám, zdravotníckym pracovníkom a každému jednému zamestnancovi tejto nemocnice, ale hlavne na oddelení transplantácie a zlyhávania srdca – za profesionálny prístup, ľudskosť, starostlivosť a opateru.

Prajeme tejto nemocnici, a taktiež „nášmu“ oddeleniu, veľa úspechov, málo problémov a veľa, veľa uzdravených pacientov.

Zo srdca ďakujeme!

Občianske združenie DAR ŽIVOTA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.