20 nov

Bezplatná preprava od 17. 11. 2014  pre poberateľa dôchodku do 62 rokov

V spojitosti so zavedením bezplatnej prepravy, poskytujeme informácie týkajúce sa poberateľov dôchodku  do 62 rokov.

Bezplatná preprava je určená pre:

  • Deti do 6 rokov veku
  • Deti do 15 rokov
  • Žiakov, študentov
  • Poberateľa dôchodku do 62 rokov
  • Občana od 62 rokov

Každý poberateľ dôchodkových dávok bude prepravený na cestovný lístok na bezplatnú prepravu, na základe preukazu, ktorý mu bude vydaný prepravcom.

Druhy dôchodkov, u ktorých vzniká nárok na bezplatnú prepravu: dôchodok invalidný, vdovský, vdovecký, sirotský, dôchodok manželky a sociálny dôchodok

U daných dôchodkov má preukaz platnosť  obmedzenú na  12 mesiacov.

Na vybavenie preukazu potrebujete:

  • Občiansky preukaz
  • Potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o poberaní dôchodku – nesmie byť staršie ako 30 dní (výmer o dôchodku je v danom prípade neakceptovateľný
  • Fotografiu o rozmere 2×3 cm

 Preukaz si vybavíte v pokladnici železničnej stanice na počkanie, resp. ak ide o malú prevádzku, kde sa preukazy nevydávajú, vyplníte potrebný formulár , predložíte potrebné doklady a  v nasledujúci deň si preukaz vyzdvihnete.

Okrem toho je registrácia možná aj v kontaktnom centre (č.tel: 18 188) alebo na stránke www.slovakrail.sk.  V týchto prípadoch bude možné osobné prevzatie preukazu len v osobnej pokladnici KVC.

Len preukaz na cestovanie nestačí.

Pred cestou si  musíte zakúpiť cestovný lístok s nulovou hodnotou.  Preukaz Vás oprávňuje zakúpiť si cestovný  lístok s nulovou sumou,  na viazaný vlak, do vozňovej triedy č.2. K lístku si môžete zakúpiť miestenku. Rovnako je možné k lístku s nulovou hodnotou zakúpiť lístok do vozňa 1.triedy, ktorý rovnako ako aj miestenku zaplatíte v zmysle cenníka ŽSR.

Bez vybaveného preukazu si bezplatnú prepravu nemôžete uplatniť .

 Viac informácií si prečítajte v Prepravnom poriadku Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (odkaz na Prepravný poriadok ), resp. v kontaktnom centre,  na telefonickom čísle 18 188.

(VP)

 PP ZSSK od 17-11-14F

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.