28 apr

Diskusné fórum: „Jeden darca – sedem životov“, v Nitre  

 

20.apríla 2016  sa uskutočnilo diskusné fórum o téme transplantácií a darcovstve orgánov aj na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva hosťovala účastníkov podujatia a vytvorila výborný priestor pre aktívnu diskusiu. Organizátori predstavili problematiku pútavými prednáškami, zaujímavými videospotmi a autentickými výpoveďami pacientov po orgánovej transplantácii.  Prítomní študenti  sa podujatia zhostili bravúrne. Boli výborní poslucháči ale aj vynikajúci  diskutéri. Zaujímali sa o množstvo otázok týkajúcich sa darcovstva, odberového manažmentu, ako aj etického a právneho aspektu problematiky. Na otázky študentov odpovedal koordinátor TC z Bratislavy, MUDr. Martin Charstina, PhD. a edukovaní pacienti po transplantácii srdca, pľúc, pečene a obličiek.

Ďakujeme FSVaZ, UKF v Nitre za možnosť  vykonať podujatie na pôde Univerzity a všetkým, ktorí s nami spolupracovali na realizácii tohto podujatia, ale aj  všetkým tým, ktorí sa podujatia aktívne  zúčastnili. (VP)

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.