23 nov

„Jeden darca – sedem životov“, diskusné fórum na UK v Bratislave

23. novembra 2016  sa uskutočnilo diskusné fórum o  transplantáciách a darcovstve orgánov na pôde Univerzity Komenského, v aule Farmaceutickej fakulty. 

Univerzita Komenského  vytvorila pre svojich študentov výborný priestor pre aktívnu účasť  a diskusiu  Organizátori predstavili problematiku pútavými prednáškami a zaujímavými videospotmi, ale aj autentickými výpoveďami pacientov po orgánovej transplantácii.  Prítomní študenti  boli  vnímaví poslucháči a skvelí diskutujúci. Zaujímalo ich množstvo otázok týkajúcich sa darcovstva, transplantácií, ale aj odberového manažmentu, ale aj otázky  eticko -právne. Na otázky študentov odpovedal koordinátor TC z Bratislavy, MUDr. Martin Charstina, PhD. , MUDr. Zuzana Žilinská, prezidentka STS a taktiež odborníčka na kardiológiu a transplantáciu srdca doc. MUDr. Eva Goncalvesová, ako aj   pacientky po transplantácii srdca a obličiek.  Diskusia bola veľmi živá a pre obidve strany mimoroadne zaujímavá. V závere podujatia boli vylosovaní účastníci, ktorí sa zapojili do diskusie a boli odmenení malým vecným darčekom. 

Ďakujeme predstaviteľom UK za príležitosť vykonať podujatie na univerzitnej pôde. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami spolupracovali na realizácii tohto podujatia, ale aj  všetkým tým, ktorí sa podujatia zúčastnili. (VP)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.