12 jún

Kampaň — SEDEM ŽIVOTOV — na podporu odberového a transplantačného programu  pokračuje

Kampaň SEDEM ŽIVOTOV (organizátorom je Slovenská transplantologická spoločnosť), ktorá už druhý rok oslovuje širokú verejnosť priniesla prvé malé úspechy v počtoch odtransplantovaných slovenských pacientov a teda v počtoch zachránených životov.
Aj napriek minuloročnému miernemu zvýšeniu, Slovensko patrí stále medzi krajiny s najnižším počtom orgánových transplantácií v Európe.

V súvislosti s kampaňou a Svetovým dňom darcovstva a orgánových transplantácií (6.6.), sa uskutočnila  7.6.2016 tlačová konferencia, na ktorej vystúpili poprední predstavitelia transplantológie na Slovensku. Prítomní  apelovali na verejnosť vo veci nutnosti hovoriť o tejto problematike viac, hovoriť o nej  doma, so svojimi blízkymi, so svojimi priateľmi.

Je to možnosť, ako sa môže naše okolie dozvedieť  náš postoj, náš názor, naše prianie…

Je potrebné otvoriť širokú diskusiu, aby sme sa o problematike dozvedeli čo najviac relevantných informácií.

Nikto nevie dokonalejšie sprostredkovať pocity človeka, pre ktorého je transplantácia orgánu jedinou a poslednou možnosťou liečby, ako pacient, ktorý transplantáciu orgánu podstúpil. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili aj pacienti po orgánovej transplantácii, ktorí vypovedali o svojich pocitoch nielen pred transplantáciou, kedy už počítali s najhoršou alternatívou, ale aj o pocitoch a o výraznej zmene kvality života, ktoré sa dostavili po transplantácii darovaného orgánu. (VP)

Viac nájdete na stránke :

http://www.sedemzivotov.sk/

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/395457-srdce-na-druhy-pokus/

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/zdravotnictvo/transplantaciu-moze-potrebovat-kazdy-choroba-si-nevybera.html

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/zdravotnictvo/pocet-transplantacii-srdca-opat-klesol-budeme-zase-chvoste-europy.html

http://www.24hod.sk/na-novy-organ-caka-na-slovensku-vyse-400-ludi-darcovia-chybaju-cl441626.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.