12 sep

KRÁSA OKAMIHU – výstava doputovala do Prešova

3. septembra 2014 bola v Prešove, v ZOC MAX, verejnosti sprístupnená výstava fotografií, ktorých autormi sú pacienti pred a po orgánových transplantáciách.

Výstava putuje od marca 2014 po Slovensku a v Prešove je v poradí už v siedmom slovenskom meste. Vernisáž výstavy poctil svojou prítomnosťou riaditeľ Nemocnice J.A.Reimana v Prešove, MUDr. Radoslav Čuha, MBA,MPH, ktorý v úvodnom slove vyzdvihol pozitívny význam šírenia povedomia o problematike transplantácii a darcovstve orgánov, pretože informovanosť je významným fenoménom pre napredovanie danej oblasti. Organizátori výstavy (OZ DAR ŽIVOTA a OZ Transplantovaná pečeň) predstavili svoj projekt a jednotlivé združenia, ktoré sa na jeho realizácii podieľajú. Predsedníčka OZ DAR ŽIVOTA zdôraznila, že cieľom výstavy je šírenie povedomia a pozitívnej mienky otransplantáciách a darcovstve orgánov. Autori fotografií nemajú záujem o osobné zviditeľňovanie. Vo fotografii zachytili emóciu radosti zo života, zážitku dňa, prežitého okamihu. Výstava nesie odkaz: „Transplantácie orgánov zachraňujú životy! Transplantácie sú nádej! Bez darovaných orgánov sa však robiť nedajú!“ Sestra Blanka predniesla emotívny príbeh pacienta po transplantácii srdca. Podujatie hudobne osviežil prednes gitaristu.

Mgr. Daniela Štieberová, riaditeľka ZOC MAX v Prešove, vyjadrila radosť, že pre daný projekt bol vybraný práve objekt ich obchodného centra, pretože sem prichádzajú najširšie vrstvy obyvateľstva nielen za nákupmi, ale aj zábavou a veľmi radi ju skombinujú aj s kultúrou a umením. Popriala výstave veľa spokojných návštevníkov a tiež vyjadrila prianie, aby si čo najviac ľudí odnieslo so sebou myšlienku na problematiku, o ktorej sa v spoločnosti pomerne málo hovorí, ale dotýka sa nás všetkých. Prestrihla pomyslenú stuhu a slávnostne otvorila výstavu.

Fotografie sú umiestnené do priestorov obchodných prevádzok Zábavno –obchodného centra MAX, na 1. poschodie, kde budú vystavené do 2.októbra 2014.

Vystavené fotografie sú doplnené kratučkými autentickými vyjadreniami autorov, ktoré ešte viac zatraktívnili úroveň celej výstavy. vp

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.