23 jan

KRÁSA OKAMIHU – výstava, ktorá ukáže ďaleko viac

Od 12  januára 2015 hostí  Divadlo v Púchove putovnú výstavu KRÁSA OKAMIHU. Výstava zakotvila po takmer ročnom putovaní v regióne  absolútneho víťaza fotografickej súťaže, z ktorej výstava vzišla.

Fotografická výstava KRÁSA OKAMIHU sa prezentuje nielen veselými obrázkami života okolo nás, ale hlavne hlbokou myšlienkou a odkazom, ktorý autori v nich zanechali. Viaceré fotografie sú doplnené krátkymi minipríbehmi autorov, ktorí sú   pacienti pred a po organovej transplantácii.

5. januára 2015 sa uskutočnila jej slávnostná vernisáž a bola veľkolepá. Moderné priestory Divadla v Púchove, vysoká účasť návštevníkov, krásny hudobný program v podaní žiakov a učiteľov Základnej umeleckej školy v Púchove – tieto všetky atribúty dopľňali  zaujímavý program  organizátorov.

Pani Betka prednesom skutočného príbehu pacienta  vyvolala neopísateľné emócie a v nejednom oku sa zaleskla slza.   V závere vernisáže boli vyžrebovaní výhercovia dotazníkovej ankety o „našej“ téme. Záujem o výstavu, ale aj podujatie celé , bol obrovský.

Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou Spoločnosti dialyzovaných a transplantovaných a mesta Púchov.

Ďakujeme spoločnosti BIODIAL s.r.o., mestu Púchov a vedeniu Divadla v Púchove za spoluprácu a dotvoreniu popoludnia plného krásnych okamihov.

Výstava v Púchove potrvá do 6. 2. 2015. (VP)     

http://povazska.sme.sk/c/7597178/z-vernisaze-vystavy-krasa-okamihu.html
http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/25477_televizne-noviny (Druhá šanca na život)

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.