12 dec

Napísal sám život

Moje srdce ma zradilo v 32 rokoch. Dovtedy zdravý chlap a športovec som sa zrazu cítil ako 100 ročný starec. Choroba prepukla nečakane a nabrala rýchly spád. Veľmi som chcel žiť. Bol som mladý, mal som milujúcu manželku, krásnu malú dcérku a druhá sa už hlásila na svet. Priebeh ochorenia v úvode korigovali lieky, tie však postupne prestali zaberať a moje srdce pomaly, ale úplne vypovedalo. Po dvoch rokoch som doslova ušiel hrobárovi z lopaty, tým, že mi voperovali podporné čerpadlo. Po ďalšom necelom roku som sa dočkal nového srdiečka. Môj život sa kvalitou výrazne zmenil k lepšiemu. Neprial som si smrť iného človeka, ale veril som, že sa nájde vhodný darca. Vďaka darcovi, obetavým lekárom a úspešnej transplantácii žijem. Vidím rásť svoje dcéry a teším sa zo života.

Pacient po transplantácii srdca

 

2 thoughts on “Napísal sám život

  1. Môj život je opäť život. V mesiaci november 2012 som podstúpil transplantáciu srdca, vďaka čomu, som už plnohodnotne mohol zachovávať Veľkonočné tradície hlavne čo sa týka olievačky a šibačky.Každá z dám, slečien, ktoré som mohol navštíviť, pri tejto príležitosti, sa už nemali kam schovať a väčší pohár studenej vody ju neminul ako aj šibanie korbáčom nuž čo môže byť sviatočnejšie ako veselý a úprimný srdečný úsmev rodiny, blízkych a známych z radosti, že je všetko zdravotne lepšie.
    • Janíčko,prajem Ti nech Ti Tvoje srdiečko slúži aby si si mohol nadalej užívať plnohodnotný život,si skvelí a úžasný.Majka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.