29 apr

OZ DAR ŽIVOTA a projekt Život nie je zebra

Občianske združenie DAR ŽIVOTA sa aktívne zapojilo do projektu Život nie je zebra, ktorý zorganizovala Fakulta sociálno­‑ekonomických vzťahov na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Názov projektu organizátori vybrali príznačne k problematike – „lebo život nie je ani zďaleka čiernobiely, a je potrebné pomáhať tam, kam ešte žiara farieb nedosiahla“.

Projekt odštartoval 30. apríla 2015 vernisážou výstavy neziskových organizácií na Okresnom úrade v Trenčíne a pokračoval celých ďalších štrnásť dní. Návštevníci z radov širokej aj odbornej verejnosti sa mali možnosť zoznámiť s aktívne činnými organizáciami v Trenčianskom kraji, ich prioritnými cieľmi a aktivitami. Znakom projektu bola pestrofarebná zebra, teda nie klasická Zebra čiernobiela, pretože ani život nikoho z nás nie je iba dvojfarebný.
Projekt bol spojený nielen s výstavou, ale aj s celou radou workshopov a sprievodných akcií pre laickú aj odbornú verejnosť. Neziskové organizácie regiónu dostali jedinečnú príležitosť predstaviť svoju činnosť širokej verejnosti a tým poukázať na dôležitosť neziskového sektora v našej spoločnosti. Išlo o cezhraničný projekt, v spolupráci s Univerzitou Tomáša Baťu v Zlíne, takže o existencii a aktivitách našej, ale aj ostatných organizácií sa mohli dozvedieť aj za hranicami, v susediacom Zlínskom kraji.
OZ DAR ŽIVOTA sa v projekte prezentovalo svojimi aktivitami pre pacientov po transplantácii srdca, ale aj verejnoprospešnými aktivitami na podporu transplantačného programu a darcovstva orgánov, v zmysle sloganu: „ O transplantáciách a darcovstve orgánov sa hovorí málo, hovorme o nich viac“.
Ďakujeme organizátorom za možnosť prezentácie, blahoželáme k zdarnému priebehu a tešíme sa na ďalší ročník. (VP)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.