01 okt

Pobyt v Bardejovských Kúpeľoch

Od 24. 9. 2014 do 27. 9. 2014 sme si užili, svojim zameraním, jedinečný pobyt v našich najvýchodnejších kúpeľoch, v Bardejovských Kúpeľoch.

Občianske združenie DAR ŽIVOTA organizuje, pre svojich členov a pacientov po transplantácii srdca najrozličnejšie aktivity a pravidelne aj edukačno – rehabiliačné pobyty. Za päť rokov svojho pôsobenia ich bolo niekoľko, a pritom každý pobyt bol výborný, avšak úplne iný. Tento bol výnimočný svojim rozsahom, obsahom, zameraním a pestrosťou. Zúčastnení absolvovali odborné prednášky zamerané na obezitu a diabetes, absolvovali liečebnú rehabilitáciu, liečebné procedúry, výlety do blízkeho okolia, prechádzky v areáli prekrásnych kúpeľov, služby wellness spa, a ku kúpeľnému pobytu neodmysliteľnú „muzikoterapiu“.

Zaujímavý program, na „mieru šité“, skutočne zaujímavé pre každého z nás mimoriadne prínosné prednášky, príjemný personál, výborná strava, kvalitné služby a k tomu priatelia z radov „bývalých“ pacientov. Pri spoločných posedeniach sme pospomínali na obdobie, kedy sme nežili takto bezstarostne a šťastne, ale trápili sa s ochorením. Spomínali sme na humorné situácie, ktoré sme zažili v nemocnici, ale zároveň sme sa tešili z prítomnosti a z možnosti vychutnávať si život plnými dúškami. Blahoželali sme jubilantom k sedemdesiatke, k šesťdesiatke, blahoželali sme nášmu kolegovi k uzavretiu manželstva. Bolo nám príjemne a veselo. Program sme spestrili návštevou wellness a výletmi do impozantného skanzenu, Šarišského múzea v Bardejovských Kúpeľoch. Na svoje si prišli aj vyznávači tanca, pretože tanec a „muzikoterapia“ sú vraj neodmysliteľnou súčasťou kúpeľných pobytov. Kto mal záujem , vytancoval sa do sýtosti. Niektorí si dokonca vytancovali aj svalovku.

Na záver prišla bomba, v podobe prehliadky prekrásneho historického mesta Bardejov. Návšteva toho vzácneho mesta stála za to. Bol to úžasný zážitok, ktorý prevýšil naše očakávania a ešte výraznejšie umocnil všetky príjemné dojmy z celého pobytu.

Bolo nám naozaj výborne. A kto neverí, nech nabudúce príde medzi nás. (vp)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.