17 júl

Pohoda 2018 a Dr. Stan

Niekto by si myslel, že Pohoda je hudobný festival, určený len pre mladých, že je len o hudbe a neviazanej zábave. Tento rok som sa zúčastnila  na Pohode prvýkrát. Bola som milo prekvapená. Nebolo to len o vyslovene mladých ľuďoch, našli sa tam všetky vekové kategórie, dokonca ja rodiny s deťmi, proste všetci vyznávači letných festivalov. Atmosféra  bola skvelá  a Program – nabitý do prasknutia. Nebola tam len hudba. Boli tam aj  kreatívne stany, miesta  určené na relax, na vzdelávanie, na besedy, prednášky. Bolo prekvapujúce, koľko mladých ľudí sedelo v stane Martinusu, kde sa točilo o literatúre, koľko ich sedelo na besedách o financiách, ale aj o zdraví.

Stan s názvom Dr. Stan  nás dostal. Normálne, vážne prednášky, skvelá účasť medicínsky vzdelaných a uznávaných odborníkov. Hovorilo sa o skleróze multiplex, o nebezpečnom cholesterole, o depresiách a vyhorení, o zdravom sexe, ale aj o darcovstve orgánov. Nenechali sme si ujsť prednášku Neberte si orgány do neba. Upútali nás na ňu stále sa točiace videá a krátke dokumentárne info spoty. Čakali sme. Mysleli sme, že, že v stane nikto nebude, ale boli sme prekvapení. Stan bol plný. Besedujúci  komunikovali s moderátorom a ťažkú tému dokázali zreteľne vysvetliť. Trochu s humorom, ale zároveň veľmi vážne a seriózne lekári odpovedali na otázky moderátora, ale aj publika. Bola s nimi aj predsedníčka združenia DAR ŽIVOTA, ktorá už niekoľko rokov žije s transplantovaným srdcom.  Jej prezentovaná  spokojnosť a úsmev na tvári prezrádzali, že po transplantácii žije normálny, kvalitný život.

Dr. Stan  mal zjavný úspech. Ďakujem realizátorom podujatí stanu s názvom  Dr. Stan. Pohoda 2018 bola skvelá a budúci rok ideme opäť. Mám tie najkrajšie zážitky z vystúpení menej známych, ale dobrých kapiel a sólistov a som rada, že z Pohody som si priniesla aj množstvo  informácií z oblasti zdravia a kultúry.  Monika K.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.