12 sep

Ponuka na odkúpenie obličiek

ÁNO, presne takáto ponuka  prišla na webovú stránku OZ DAR  ŽIVOTA. Ponuka bola podpísaná, s uvedením kontaktu na osobu, ktorá ju poslala. Išlo o ponuku z cudziny. 

OZ DAR  ŽIVOTA  sa dištancuje od uvedených aktivít a nikdy nechce byť  spájané s nelegálnou, protizákonnou činnosťou ľudí, ktorí  sa neštítia ponúkať peniaze za kúpu  ľudského, životne dôležitého orgánu, a zakrývať svoje konanie za vyhlásenia o záchrane ľudí odkázaných na transplantáciu obličiek. V SR je  obchodovanie s ľudskými orgánmi protizákonné a trestné. Obchodovanie s ľuďmi nemá nič spoločné s darcovstvom orgánov, ktoré sa deje po smrti, bezodplatne, na princípe predpokladaného súhlasu darcu. Darcovstvo orgánov je aktom čistého altruizmu – darovania bez akýchkoľvek odmien, bez  nárokov na akékoľvek plnenia, výhody, či protislužby. 

OZ  DAR  ŽIVOTA  v danej veci podniklo náležité kroky, v zmysle platnej legislatívy a  podalo trestné oznámenie na pisateľa,  pre podozrenie zo spáchania trestného činu.  (VP)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.