12 dec

DAR ŽIVOTA v Slovensko Advent

RTVS odvysielala v druhú adventnú nedeľu  večerný program Slovensko Advent. Koncert bol natáčaný v prekrásnom prostredí Spišskonovoveskej Reduty.

V priestoroch, ktoré by nám mohli závidieť v celom svete vystúpili vzácni hostia, so zaujímavými témami. Ľudia, ktorí pomáhajú iným ľuďom, s entuziazmom a záujmom šíriť a podporovať  dobro.  V programe vystúpili úžasní hudobní hostia – mladá talentovaná Barbora Botošová a jej priatelia a Mário Kuly so skupinou Desmod.  Miesta  Reduty sa naplnili do posledného a atmosféra  Vianoc bola naplnená po samý okraj. V programe bola prezentovaná aj téma transplantácie a darcovstva orgánov. V dokrútke sa predstavila mladá dáma žijúca  s darovaným srdcom svoj zachránený život už 23 rokov. Predsedníčka OZ DAR ŽIVOTA, spolu s hlavnou odborníčkou na transplantáciu orgánov hovorili o nutnosti hovoriť o tejto téme a vyjadrili svoje postoje k darcovstu orgánov. Ohlasy boli skvelé a  tí ktorí program videli, vyjadrovali sa veľmi  pochvalne. Vy ste ho nevideli? Otvorte a pozrite si ho celý. Je plný krásnej hudby, zaujímavých rozhovorov, ale aj krásnej atmosféry. Počuli ste o generačnej chudobe, o možnostiach pomoci  dostať sa z bludného kruhu chudoby, o omamách a práci  s najmenšími rómskymi deťmi z osád?  Viete ako vníma človek s transplantovaným srdcom svoj zachránený život? O našej téme sa hovorí od cca 45 minúty.  Nájdite si čas, stojí to za to.

VP

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14840/205552

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.