02 máj

SOM TU – vďaka transplantácii

Projekt na podporu transplantačného programu a darcovsta orgánov v SR

Občianske združenie DAR ŽIVOTA vyhlásilo pre pacientov po orgánovej transplantácii projekt SOM TU vďaka transplantácii.

SOM TU je maximálne jednoduchý projekt, jednoduchý spôsob podpory transplantácii a  darcovstva, zároveň však mimoriadne emocionálne silný, výstižný a nenásilný.

Zámerom  organizátora je upriamenie pozornosti verejnosti na danú problematiku. Zástupcovia organizátora sú pacienti  po transplantácii srdca. Ich aktivita je jednoduchá a okolie neobťažujúca. Má však silnú výpovednú dôkaznosť. Sú tu vďaka transplantácii. Môžu sa v rámci možností pracovne realizovať, venovať sa svojim záujmom, záľubám, svojim rodinám, zažívať množstvo radostných okamihov, plniť si svoje sny, zažívať veľké dni svojich blízkych….   a pritom len mlčky svedčiť o tom, že bez orgánu od darcu, bez transplantácie by toto všetko už nebolo. 

Nikto nemusí robiť nič naviac, stačí len zachytiť emocionálnu udalosť säčasného života.

Organizátorovi ide o šírenie pozitívnej mienky, o ukážku efektívnosti liečby, významu záchrany každej ľudskej bytosti. Ide aj o prejav vďaky, o uvedomovanie si významu tohto obrovského daru. SOM TU – vďaka transplantácii, vďaka orgánu od darcu, …bez darovaného orgánu by nebolo možné transplantáciu vôbec robiť.

Cieľom projektu je opäť Podpora transplantačného programu a darcovstva orgánov v SR a poukázanie na skutočnosť, že ľudia po transplantácii orgánu žijú plnohodnotným životom , čo by bez transplantácie darovaného orgánu nebolo možné.

 Pacienti po orgánovej transplantácii – srdca , pľúc, pečene, obličky sa môžu do projektu zapojiť najrozličnejšími spôsobmi. Viac oprojekte sa dočítate na stránke www.darzivota.sk, v sekcii PROJEKTY, alebo napíšte na adresu info@darzivota.sk.  Nebuďte ľahostajní a pripojte sa k nášmu podpornému projektu. Spolu môžeme zlomiť  nezáujem a zbúrať tabu, ktoré je s darcovstvom orgánov spojené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.