07 apr

Vernisáž fotografickej výstavy na Úrade vlády SR

Dňa 22. marca 2011 sa uskutočnila na Úrade vlády SR vernisáž fotografickej výstavy s názvom Život ide ďalej. Výstavu iniciovalo Občianske združenie DAR ŽIVOTA a vystavilo fotografie pacientov po transplantácii srdca. Fotografie sú produktom pacientov z fotografickej súťaže s rovnomenným názvom, ktorá sa uskutočnila v minulom roku.

Výstava bola obohatená o umelecké fotografie mladého spolupacienta Juraja Stanoviča z Nitry, ktorý ich otextoval vlastnými veršami. Umenie a talent tohto mladého muža nadchlo všetkých zúčastnených .

Cieľom výstavy je podpora transplantačného programu , vyjadrenie vďaky a úcty darcom poďakovanie všetkým pracovníkom, ktorí sa podieľajú na odberovom a transplantačnom procese.

Je to krok, ako verejnosti priblížiť význam a dôležitosť transplantácií, je to krok, ako verejnosti ukázať, že darované orgány od mŕtvych darcov zachraňujú ďalšie ľudské životy. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.