17 okt

Víkend vo Vysokých Tatrách, plný superlatívov 

Posledný septembrový víkend bol  krásny slnečný a pre účastníkov jesenného edukačného meetingu OZ DAR ŽIVOTA  mimoriadne zaujímavý . Uskutočnil sa na Štrbskom Plese. Program bol nabitý zaujímavými prednáškami, ale zároveň aj plný pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu.

Čo všetko sme robili? Vzdelávali sme sa, dozvedeli sme sa informácie ktoré nás obohatili, posilnili naše povedomie a vyburcovali k pohybovým aktivitám. Hneď úvodná prednáška o tom, aký má pohybová aktivita vplyv na naše psychické zdravie, nás naštartovala. V ďalšej edukácii sme  nezabudli na prevenciu a množstvo rád, ako predísť rizikám privodenia úrazu, alebo zhoršeniu zdravotného stavu pri pohybových aktivitách.  Profesionálni  lektori nás vyzbrojili  palicami nordic walking, poskytli nám teoretickú inštruktáž a následne  sme už  obiehali  Štrbské pleso a okolie.  Členovia horskej záchrannej služby nás učili teoreticky, ale aj  prakticky, v teréne ,  poskytovať prvú pomoc. Predné Solisko sa predvádzalo po celý piatok v slnečných lúčoch  a provokovalo naše lenivé bunky k jeho zdolaniu. Sobota bola v znamení turistiky. Hneď ráno sme vyrazili s odhodlaním dobiť vrchol. Slnečný úvod dňa však dlho nevydržal. Oblohu prevalcovali mraky a hmla sa valila z každej strany. Hrala sa s vrcholkami po celý deň. Kto vytrval, dočkal sa niekolkokrát aj slnka a tak mohol na malé okamihy vidieť nádherné vrcholy okolitých Tatranských štítov. Turistiku si každý prispôsobil svojim možnostiam a schopnostiam. Všetci sme sa stretli až večer pri muzikoterapii, ktorá nás všetkých zdvihla zo stoličiek. Na unavené nohy z turistiky sme rýchlo zabudli.  Nedeľa bola posledným dňom, kedy si v rámci alternatívneho programu každý mohol vybrať to, čo mu vyhovovalo. A tak kým jedni šlapali k vodopádu Skok, iní sa túlali  na trase k Popradskému Plesu, ďalší  sa viezli do Tatranskej Lomnice, či Štrby, iní  sa prechádzali okolo Štrbského plesa, inhalovali nádherný borovicový vzduch, alebo cvičili na kyslíkovej dráhe.  Chutný obed v hoteli Toliar, na Štrbskom Plese, kde sme po celý čas bývali a kde sa o nás  výborne príkladne starali, bol bodkou za podujatím. Popoludní sme trochu unavení, ale spokojní, plní príjemných zážitkov a nových poznatkov rozišli do svojich domovov. Bol to opäť jeden z vydarených edukačných meetingov, na ktorom sme sa tešili zo vzájomnej prítomnosti, a zároveň sa tešili na budúce stretnutie. (VP)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.