09 jún

Výstava Krása okamihu v Lučenci

„Vrátila som sa späť do života a žijem, so všetkým, čo k tomu patrí. Teším sa z každého dňa, aj keď prší, aj keď sa mi práve nedarí, veď život je taký nádherný“, povedala jedna pacientka po transplantácii , ktorá je aj autorkou fotografie umiestnenej na fotografickej výstave KRÁSA OKAMIHU.

Od 27. apríla 2014 si môžu fotografie od autorov – pacientov pred a po orgánových transplantáciách, pozrieť záujemcovia v priestoroch Matice Slovenskej v Lučenci. Autori zachytili vo fotografii moment krásy, radosti, zážitku z prežitého dňa. Tieto momenty sa prenášajú aj na diváka a fakt, že divák sa popri výstave dozvie aj niečo o transplantáciách a darcovstve orgánov, posúva výstavu z kultúrno- umeleckej roviny do roviny celospoločenskej. Vo fotografiách je zanechaný odkaz: „Transplantácie zachraňujú a skvalitňujú životy ľudí“. „Transplantácia je nádej“.
Záštitu nad fotografickou výstavou v Lučenci prevzalo opäť Združenie pacientov s pľúcnou hypertenziou.Vernisáži výstavy predchádzal odborný seminár na podporu transplantačného programu a darcovstva orgánov v SR, spojený s kampaňou k svetovému dňu pľúcnej hypertenzie. VP

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.