30 máj

Výstup na Pustý Hrad

Dňa 14.5.2011 sa zúčastnili pacienti po transplantácii srdca spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi a priateľmi na turistickej akcii – výstup na Pustý hrad nad Zvolenom.

Počasie bolo výborné, nálada tiež. Výstup bol nenáročný. Po hodinovej túre nás vítali hradby Pustého hradu spolu so svojimi rytiermi a šermiarmi, ktorí nám pripravili zaujímavú prehliadku hradiska spolu s odborným výkladom a predviedli ukážky historického šermu. Grilovanými dobrotami sme naplnili brušká a spokojne sa bavili. Predebatovali sme problémy, ktoré nás trápia, pospomínali zážitky, plánovali sme ďalšie spoločné akcie. Nechýbal humor a dobrá nálada. Deti si zasúťažili a my sme si vychutnávali ticho a nádherný výhľad na mesto Zvolen a jeho okolie. Vedeli ste o tom, že len z tohto jediného miesta na Slovensku je možné uvidieť tri pohoria – Matru, Tatru a Fatru? Ani my nie, ale videli sme to na vlastné oči. Dolu sme zostúpili náročnejším turistickým chodníkom. Sľúbili sme si, že podobný turistický výstup si opäť zopakujeme v inej lokalite.

Nachádza sa niečo zaujímavé vo Vašom okolí? Dajte nám typ a budúca turistická akcia sa môže uskutočniť práve vo Vašom regióne.

 

Turistickú akciu zorganizovalo Občianske združenie DAR ŽIVOTA.

Články o uvedenej akcii nájdete na:

http://zvolen.sme.sk/c/5898742/ziju-spolu-ludia-s-transplantovanym-srdcom.html

http://vas.cas.sk/clanok/3970/ingrid-s-novym-srdcom-vydala-sa-2-mesiace-po-transplantacii-a-planuje-dieta.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.