01 okt

„ŽI VO MNE” – jedinečná kniha poviedok

Oznamujeme priateľom, známym a všetkým, ktorí sa zaujímajú o našu činnosť, že dňa 9.10.2018 sa v  Martinuse, na Obchodnej ulici v Bratislave,.  uskutoční  slávnostný krst  knihy „ŽI VO MNE”.  Ambasádorkou knihy je známe slovenská herečka Táňa Pauhofová.    

Za vznikom knihy stojí OZ DAR ŽIVOTA, účastníci literárnej súťaže – pacienti po orgánovej transplantácii,  ktorí  napísali svoj príbeh, známi slovenskí spisovatelia,  vydavateľstvo IKAR a množstvo partnerov a dobrodincov, ktorí nám pomohli projekt priviesť až do zdarného konca. Kniha obsahuje 15 skutočných príbehov, v ktorých išlo o život, ktoré prepísalo 15 známych slovenských autorov do poviedok. Poviedky zachytávajú autentickosť prežitia ťažkej životnej etapy, kedy sa hlavný hrdina ocitá v obzvlášť zložitej zdravotnej situácii, v bezprostrednom ohrození života. Čo je človek ochotný urobiť, čo je ochotný podstúpiť, kam až dokáže zájsť… Ocitá sa zoči voči situácii, o ktorej by predtým nikdy nechcel počúvať, nechcel hovoriť… odrazu sám verí a spolieha sa na bezhraničnú ľudskosť a lásku, na čistú, altruistickú pomoc iných. A čo prežívajú jeho blízki? O tom je kniha, ktorú si od 9.10.2018 môžeme zakúpiť v kníhkupectvách na celom Slovensku. Kniha ponúka zaujímavé čítanie a dá každému čitateľovi aj niečo viac. Výťažok z predaja bude použitý na podporné aktivity transplantačného programu a darcovstva orgánov na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.