02 dec

ŽI VO MNE  prezentácia knihy v Košiciach

21. novembra podvečer sme v Panta Rhei, v košickom Paláci kníh, predstavili knihu ŽI VO MNE. Označili sme ju za krásku – veľmi nežnú a trochu nenápadnú, obsahom však veľmi silnú a nezameniteľnú.

Prezentáciu poctili svojou prítomnosťou autori poviedok Silvester Lavrík, Gabika Futová a Peter Karpinský. Po prvotnom predstavení knihy dostali slovo. Každý autor hovoril o svojej poviedke, o tom, čo predchádzalo výberu príbehu, aký dojem na nich urobilo stretnutie s aktérom príbehu. Pozvanie na besedu prijali aj oslovení aktéri poviedok, ktorí mali možnosť  vyjadriť sa k spracovaniu príbehu do poviedky. Krátko vyjadrili aj vďaku za to, že moli  týmto spôsobom pomôcť  pri vzniku a tvorbe tejto jedinečnej publikácie. Poďakovali aj podielnikom svojho súčasného žitia, čo umocnilo silný dojem ich prítomnosti. Poslucháči, ktorí sa prezentácie zúčastnili  boli mimoriadne pozorní a citliví. O knihu prejavili záujem a potešil ich aj podpis autorov. Prezentácia sa niesla v priateľskej atmosfére a postupne sa zmenila na živú debatu plnú úsmevov a objatí.    Ďakujeme PANTA RHEI a pracovníkom prevádzky v košickom Paláci kníh.

Kniha si postupne nachádza svojich čitateľov,  aj keď čísla predajnosti nenasvedčujú brutálnemu záujmu verejnosti. Tešíme sa však aj z malých úspechov, a veríme, že kniha osloví viacerých čitateľov, že prelomí obavy a po začítaní sa do riadkov , dostanú sa tieto pod kožu  čitateľa a každý jeden sa minimálne zamyslí – nad kým, alebo nad čím?  Je toho viac… stačí sa začítať.

Teší nás záujem každého jedného čitateľa. Našim cieľom je, aby sa kniha dostala k čo najväčšiemu počtu čitateľov, aby o problematike čítali, ale netajíme ani to, že za  predaj každej knihy dostane OZ DAR ŽIVOTA dohodnutý percentuálny podiel z predajnej ceny, z ktorého  celá suma bude použitá na podporné aktivity transplantačného programu na Slovensku. Ďakujeme.  (VP)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.