17 okt

Žijeme športom – odkaz športových hier 

Víkend plný slnka, dobrej nálady, športového nasadenia a radosti zo života. Tak možno hodnotiť  prvý októbrový víkend, kedy sa stretli dialyzovaní a transplantovaní športovci na 1. Slovenských športových hrách na Zelenej Vode, pri Novom Meste nad Váhom.  Po úvodných slovách ich slávnostne odštartoval  náš vzácny hosť, Slovenský šampión v  hode kladivom, p. Libor Charfreitag.

Víkend ako vymaľovaný a na šport priam predurčený. Vrh guľou, hod kriketkou, stolný tenis, tenis, rýchlochôdza na 3000m a šípky…. to boli disciplíny, v ktorých si mohli dialyzovaní a transplantovaní športovci  zmerať svoje  sily.  Na štadióne sa rýchlo ukázalo, kto skutočne trénoval a kto sa na hry len „tešil“.  Súťažiaci dali do svojich výkonov maximum. V atmosfére nádherného dňa  sa niesol športový duch, ale aj tiché „ďakujeme“.

Medzi športovcov prišli aj médiá a tak sa  dobré meno transplantácií, ktoré zachraňujú životy a ďakovanie darcom, lekárom a všetkým, ktorí sa na transplantačnom , odberovom , ale aj dialyzačnom procese podieľajú, nieslo do celej republiky. Podujatie malo totiž okrem športového zámeru za cieľ aj podporu transplantačného programu a darcovstva orgánov v SR. (VP)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.