08 apr

Život je dar – dar je život

… hlboká a krásna myšlienka, v ktorej znamení sa niesla vernisáž fotografickej výstavy KRÁSA OKAMIHU, ktorá sa uskutočnila 31. 3. 2014 v západnom krídle radnice v Trnave. Nebolo to len hovorené slovo, ale aj fotografie z dielne amatérov – pacientov pred a po orgánovej transplantácii, precítený spev rehoľných sestier, ktoré sa podpísali nezmazateľným dojmom na každom účastníkovi vernisáže, ale aj krásna duchovná atmosféra, ktoré očarili prítomných a zanechali stopu v ich mysli. Dar, ktorý sa stáva životom a otázky darcovstva orgánov, zaujali každého prítomného a mnohí priznali, že s uvedenou problematikou sa doposiaľ takmer nestretli. Zástupcovia Občianskeho združenia Transplantovaná pečeň, pod záštitou ktorého sa fotografická výstava v Trnave realizuje, programovo vystihli cieľ výstavy aj odkaz, ktorí autori svojimi fotografiami zanechali. Transplantácie orgánov zachraňujú životy.

Mesto Trnava podporilo projekt pacientskych organizácií, na podporu transplantačného programu a darcovstva orgánov v SR a taktiež umožnilo inštalovať fotografickú výstavu do historických priestorov západného krídla Radnice.

Fotografická výstava v Trnave trvá
od 1. apríla 2014 do 22. apríla 2014 každý utorok a štvrtok vždy od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 17.00 

Kto je OZ Transplantovaná pečeň? 
Občianske združenie Transplantovaná pečeň – združuje pacientov po transplantácii pečene. Poslaním združenia je osveta, edukácia, šírenie odborných medicínskych a zdravotníckych poznatkov, zameraných na problematiku pacientov po transplantácii pečene. Združenie podporuje, iniciuje a organizuje všestranné aktivity pre pacientov po transplantácii pečene. Aktívne sa podieľa na podpore transplantačného programu a darcovstva orgánov v SR.

Kontakt:
www.oztp.sk, e-mail:  transplantovanapecen@gmail.com; tel.kontakt: 0903 917421, 0907 223210, 0910 313747

Z médií: www.trnava.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.